• Projeniz ve Reklam Süreçleriniz İle İlgili Ücretsiz Danışmanlık Alın - Whatsapp +90 542 712 01 64

Konsept & Fikir Tasarımı

Konsept & Fikir Tasarımı

Reklam ajansları dünyasında yaratıcı fikrin önemini bilmeyen yoktur. Çoğu ajansın müşteri istekleri ve hızlı iş teslimleri  ile atladığı bir süreç olan konsept ve fikir tasarımı, aslında tüm yapılan işin omurgasını oluşturur. Bu sorunları biz de ajans olarak yaşasak da, konsept belirlerken önceliğimiz her zaman reklamın doğru fikir ve konsept ile çalışması yönünde olmuştur.

Farklı Olmanın En Zor Olduğu Zamanlardayız.

Günümüzde en büyük problem bize göre bolluk. Ne istersek artık ondan çok daha fazlası mevcut. Bugün bir süpermarkete girdiğimizde makarna almak istesek, önümüze onlarca marka çıkıyor. Bu marka bolluğunda sizi öne çıkaracak en önemli faktörün konsept ve fikir olduğunu unutmayın. Doğru fikre dayandırılmış bir marka eğer iyi bir art direction ile birleşirse, gerçekten de pazardan istediğiniz olumlu etkiyi alabileceğinizi unutmayın. Kendinize şöyle bir soru sorun; Bu kadar marka varken, tüketiciler neden beni tercih etmeli ?

Fikir & Konsept Bulmak

PSC Reklam Ajansı’nda yaratıcılık en önemli ilk maddedir. Bunun için markanın başında ana fikre  odaklanıyor tüm kurumsal iletişimini bu fikir üzerinden kodluyoruz. Yaratıcılığı alışılmadık ve aleni olmayan çözüm üretmek olarak görüyoruz ve bu doğrultuda markanız için stratejiler geliştiriyoruz.

  • Anlaşıla bilirlik
  • Akıcılık
  • Sadelik
  • Doğru Renk Kullanımı
  • Doğru Slogan
  • Metin Yazarlığı
  • Sürdürülebilirlik

Gibi maddeler ışığında ele aldığımız konsept ve fikir bölümünde sizin için terzi dikim işler üretiliyor.

Fikir Ve Konsept  için Q&A Alıyoruz.

Ajans PSC olarak, markanıza özel fikirler üretmek için öncelikle sizden detaylı brief alıyoruz. Markanızın iletişim dilini belirlememiz için hazırladığımız sorular ile sizi daha derinden tanıyor, amaçlarınıza hakim olduktan sonra beyin fırtınasını başlatıyoruz.

100’lerce markanın arasından sıyrılmak;

Günümüzde hikaye anlatımının kuvveti bizce hafife alınıyor. Aslında en uzun süren şeyler, en doğru anlatılanlardır. Eğer markanıza doğru bir hikaye bulur ve bu konsepte göre markanızın etrafını örerseniz, o kadar akılda kalırsınız.
Orijinallik, Esneklik, Detay, Sentez ve Sanatsal Değer gibi maddeler yaratıcılığın temellerini oluşturur. Biz de Ajans PSC olarak markaları belirlediğimiz kriterlere göre ele alarak fark edilmelerini sağlıyoruz.

Tüketicinin Zihnindeki Kara Kutuyu Açmak;

Tüketiciye ulaşmak artık günümüz dijital pazarlama imkanları çok zor değil, önemli olan onların dikkatini çekecek değerde işler yaratmak. Günde ortalama 4000’den fazla ticari mesaja maruz kalan tüketicilerin zihinlerinde yer etmek için konseptinizi ve fikrinizi geliştirmeniz gerekiyor. Tüm bunlar yapılırken kendimizi tüketicilerin yerine koyuyor ve onların alışkanlıklarını analiz ediyoruz. Unutmayın tüketicilerin kalbine giden yol için, onun beynine seslenen reklam fikirlerini bulmak gerekir.
Ajans PSC olarak markanıza ya da reklam kampanyanıza en iyi fikir ve konsepti bulmak için beyin takımımız ile tüm dünyayı tarıyoruz. Unutmayın, yaratıcı reklam çok daha etkilidir, daha çok akılda kalır, daha uzun sürelidir, daha az maliyetle daha fazla etki alınır, hem kalbe hem de akla hitap eder ve ağızdan ağıza yayılır.