• Projeniz ve Reklam Süreçleriniz İle İlgili Ücretsiz Danışmanlık Alın - Whatsapp +90 542 712 01 64

Mersin
Profesyonel
Web Tasarım

Mersin Profesyonel Web Tasarım

Mersin Profesyonel Web tasarım (Web Sitesi) hizmetine ihtiyacınız varsa HIZLI ERİŞİM menüsünden teklif talebinde bulunabilir ya da  0542 712 01 64 numaralı telefonumuzu arayarak ekibimizden destek alabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım

Web tasarım, son zamanlarda çok büyük ilgi görmeye başlamış bir konudur. Bunun nedeni her şeyin dijitalleştiği bir dünyada yaşamaya başlamış olmamızdır. İlk zamanlarda bir eğlence, hobi olarak görülen web tasarım, günümüzde web siteleri için olmazsa olmaz bir unsur olmuştur. İşletmeler ve kurumlar, verimli çalışabilmek için iyi tasarlanmış web sitelerine ihtiyaç duymaktadırlar.

Profesyonel Web Tasarım Nedir

Web tasarım ne anlama gelmektedir sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse; web tasarım, kişi veya kurumların sahip olduğu web sitelerinin arayüzlerini, ziyaretçilerini karşılama şekillerini düzenleyen bir unsurdur. Web siteleri, sahiplerini temsil eden bir yüzdür. Bu yüzün nasıl görünmesi ve çalışması gerektiğini ayarlayan şey de web tasarımdır.

Mersin web tasarım firmamız, öncelikle sitenizin konusuna uygun, güzel bir şekilde görünmesini destekleyen faaliyetler sunmaktadır. Bu nedenle her bir web tasarımı, kendilerine özel farklı görünümlere sahiptir. Ancak, görünüşleri aynı olmayan bu tasarımlar, aynı hedefler doğrultusunda hazırlanır. Yani, her web tasarımı, kurum ve kişilerin çalıştıkları alana uygun ve özgün, ziyaretçilere en iyi hizmeti verebilecek işlevselliklere sahip bir şekilde hazırlanır.

Profesyonel Web Tasarımın Faydaları

İyi bir web tasarımı, her sitenin sahip olması gereken, son derece önemli bir unsurdur. Siteleri ve sahiplerini temsil eden, kullanıcı ile site arasındaki bağlantıyı sağlayan bir çalışmadır. Peki, web tasarımının faydaları nelerdir? Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kurumların, ziyaretçilerine kendilerini tanıttığı bir arayüzdür. Müşteriler üzerinde güven oluşturmayı ve kurumların sanal ortamda yer edinmelerini sağlar.
 • Web tasarımı sadece kurumlar için yapılan çalışma değildir. Kişisel düşüncelerin, fikirlerin gelişmesine ve yayılmasına da katkıda bulunur.
 • Kişilerin kendilerini doğru tanıtmalarına, güven kazanmalarına ve destek görmelerine yardımcı olur.
 • Güven veren web tasarıma sahip olan internet siteleri, başarıya çok daha kolay bir şekilde ulaşır.
 • Markalaşma konusunda ilk ve en önemli adımlardan biridir.

Profesyonel Web Tasarımın Yapım Aşaması

Mersin web tasarım nasıl yapılır? Planlı ve düzenli bir şekilde ekip çalışması gerektiren web tasarımı, ne gibi süreçlerden geçmektedir? Bu süreçleri şu şekilde açıklayabiliriz;

 • Web tasarım yapılırken çeşitli bilgiler toplamak ve değerlendirmek önemlidir. Her sitenin kendine özgü ve farklı amaçları olduğu için; ilk başta web tasarımın ulaşacağı amaç belirlenir.  Web sitesinin hangi alanda olduğu ve hangi konuları içerdiği tespit edilir. Yani; teknoloji sitesi mi, reklam sitesi mi, e-ticaret sitesi mi olduğu, kısacası hangi türde olduğu belirlenir.
 • Konusu ve amaçları tespit edilen web sitesinin, dizaynı üzerinde çalışmalar yürütülür. Bu aşamada web sitenin, sahibini ne kadar doğru bir şekilde yansıttığına önem verilir ve bu anlayışa göre genel hatlar, logolar ve imaj dosyaları belirlenir. Sitenin tasarımı ile kişi veya kurumun konusunun birbirine paralel şekilde olması gerekir.
 • Bu aşamalardan sonra sitenin hangi programları ve hangi yazılım dilini kullanılacağına karar verilir. HTML gibi kodlamaların yerleşimi ve işleyişi ayarlanır.
 • Genel hatlarda bir görünümü ortaya çıkmış olan web sitesinin test aşamalarına geçilir. Ziyaretçi gözüyle bakılan sitenin görülen eksikleri giderilir. Web sitesinin görünümüne, işleyişine, tıklanan bölümlerin nasıl çalıştığına bakılır.
 • Yeterince test edilen web sitesi açılır ve ziyaretçilerin beğenisine sunulur. Web tasarım işi burada sonlanmaz. Web sitesi sürekli olarak kontrol altında tutulur. Site sahibi ile iletişim halinde olunulur. Gerekli durumlarda düzenleme ve geliştirmeler yapılmaya devam edilir.

İyi bir web tasarım için bu adımların hepsinin eksiksiz bir şekilde uygulanması olmazsa olmazdır. Web tasarım sadece tasarlayıp teslim etmeyi kapsamaz. Sonrasında da site sahibine destek hizmeti verilir.

Profesyonel Web Sitesi

Kurumsal web tasarım ve kurumsal web siteleri.

Geniş kitlelere hitap eden kurumların sırlarından biri web siteleridir. Sanal ortamda hizmet veren ve tanınan kurumlar başarıya bir adım daha yaklaşır. Kurumsal web siteleri, kurumların ziyaretçileri ve müşterileri ile iletişime geçtiği, tanıştığı bir sanal ortamdır.

Kurumları temsil eden kurumsal web siteleri, ekonomik faaliyetlerde bulunan veya kamu hizmeti veren oluşumların web sitelerini kapsar. Bu oluşumların, tanınan ve güvenilen bir marka haline dönüşebilmelerinin yolu, kendilerini doğru temsil eden ve iyi hazırlanmış web sitelerinden geçer.

Kurumsal işletmelerin, web sitelerinde kendileri hakkında birçok bilgiye yer vermeleri gerekir. Bu bilgilerden en önemlileri şu şekildedir:

 • Misyonları
 • Vizyonları
 • Geçmişi hakkında bilgi
 • Verdikleri hizmetler ve ürünler hakkında bilgi
 • Adres ve iletişim bilgileri
 • Kendilerini tanıtan genel bilgilendirici açıklama

Bu bilgilerin daha detaylı ve açılmış hallerine kurumsal web sitelerinde yer verilebilir.

Web Tasarıma Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Kurumsal web tasarım ihtiyaçlara uygun şekilde siteler tasarlar.

Günümüz şartlarında her web sitesi, kendisine uygun bir web tasarıma ihtiyaç duymaktadır. Bunun altında yatan nedenleri şu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür:

 • Kendilerini temsil eden uygun bir site kurmak
 • Ziyaretçilerinin ve müşterilerinin güvenini kazanma isteği
 • SEO’ya uygun tasarıma olan ihtiyaç
 • Günümüzün şartlarını karşılayan görselliğe ve işlevselliğe duyulan ihtiyaç
 • Sanal ortamda tanınma, gelişme ve çok fazla kişiye ulaşabilme isteği
 • Kurumların sahip olduğu web sitelerinin, işlerine ve müşteri ilişkilerine katkıda bulunması isteği
 • Yukardaki maddelere benzer
 • Ve yukarıdaki maddelere benzer, kişi ve kurumların web sitelerini daha ileri götürecek unsulara duyulan ihtiyaç

Web tasarım, bu istekleri karşılayan ve kullanıcıların önüne seçenekler sunan bir hizmet dalıdır.

Profesyonel Web Site Kurulumunda Arayüz Tasarımı

Kurumsal web tasarım her türlü ayrıntıyı göz ardı etmeden tasarımlar hazırlar.

Web sitesi kurulurken dikkat edilmesi gereken belli başlı konular vardır.

1.Renk

Bir kurumu veya kişiyi temsil eden web sitesi kurulurken, o marka veya kişiyi ve amaçlarını hatırlatan, çağrıştıran, sitenin konusuna uygun renkler seçilmelidir. Her renk farklı bir konu hakkında çağrışım yapar. Örnek olarak; güveni çağrıştıran yeşili, samimiyeti çağrıştıran sarıyı, yemeği çağrıştıran kırmızıyı sayabiliriz. Yani uygulanan renklere göre, siteye uğrayan müşterilerin kafasında neyin canlanacağına karar verilmiş olur. Bu renkler, çok fazla göz yoran, birbirlerine uyumsuz tonlardan seçilmemelidir.

2.Tasarım

Renkler kadar önemli olan tasarım, seçilen renklere uygun ve arayüzü tamamlayıcı bir şekilde olmalıdır. Keskin hatlarda ve uyumsuz renklerde olan tasarım şekilleri uygulanmamalıdır. Sitedeki ziyaretçilerin aradığı şeyi kolay bir şekilde bulabilmeleri, çabucak sıkılmamaları tasarımın uyumuna ve kalitesine bağlıdır. Ziyaretçinin, web sitesinde ilk olarak karşılaştığı şey olan tasarımın, kurumları, yapılan hizmetleri, ürünleri, kişileri dikkat çekici bir şekilde gözler önüne sermesi gerekir. Web tasarımı, ziyaretçiler ile web sitesi arasında köprü kuran ve son derece özenle hazırlanması gereken bir unsurdur.

3.Gezinme

Ziyaretçilerin web sitesinde gezinirken, zorluk yaşamaması, kaybolmaması için iyi hazırlanmış araçlara sahip olması gerekmektedir. Sadece bilgisayara değil telefon gibi çeşitli cihazlara da uyum sağlaması gerekir. Örneğin; bir ziyaretçi, bilgisayarında masaüstü modunda gezinirken, telefonunda web sitesine giriş yaptığında, mobil moda uygun, tasarlanan açılır kapanır, pratik menüler ile gezintisinin kolay bir şekilde gerçekleştirebildiği bir arayüzle karşılanmalıdır.

4. Erişebilirlik

Ziyaretçi web sitesinde gezinirken çok fazla tıklama gerçekleştirmeden istediği bölüme ulaşabilmelidir. Bunun için gezinme sistemi ve erişebilirlik sistemi birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. Aradığı şeye zor ve zahmetler sonucu ulaşan ziyaretçiler, bir süre sonra sıkılacak ve siteyi terk edecektir. Ziyaretçilerin web sitesinde uzun süre kalması, web sitesinin yapılan aramalarda ilk sayfalarda çıkmasını ve daha tanınır hale gelmesini sağlayacaktır.

5.İşlevselliği

Uyumlu renkler ile güzel tasarıma sahip, gezinme ve erişebilirlik konusunda ziyaretçilerine iyi bir deneyim sunan sitelerin, bulundurması gereken bir diğer önem unsur ise sitenin işlevselliğidir. Web sitesi üye olma, ilan açma, iletişime geçme, öneride bulunma, satın alma gibi özellikleri bünyesinde barındırmalıdır. Bu özellikler ziyaretçi ile web sitesi arasında bağı daha da güçlü bir hale getirecektir.

Mersin web tasarım, sitenize uygun ve kaliteli tasarım hizmetleri veren bir yapıya sahiptir.